تبلیغات
منچستر یعنی عشق - انتقاد فرگوسن از قدرت بسیار زیاد تلویزیون
سه شنبه 5 مهر 1390  16:05
نوع مطلب: (اخبار ،) توسط: ehsan

سرالكس فرگوسن باوجود اینكه درآمد پخش تلویزیونی در 20 سال گذشته به برتری باشگاه منچستر یونایتد در فوتبال انگلیس كمك كرده گفت: تلویزیون قدرت زیادی در فوتبال انگلیس دارد.


فرگوسن در یك گفت و گوی تلویزیونی با شبكه بی بی سی گفت: دارندگان حق پخش تلویزیونی برنامه بازی ها را تحت كنترل دارند نه باشگاهها.
وی با بیان اینكه وقتی با شیطان دست می دهید باید هزینه اش را بپردازید افزود: درحال حاضر تلویزیون سلطان است.

فرگوسن گفت: وقتی برنامه مسابقات ارایه می شود آنها می توانند بازی تیم های برتر را هر زمان كه بخواهند در تلویزیون پخش شود تعیین كنند.
وی گفت: این شرایط گاهی باعث ایجاد موقعیت های مضحكی می شود كه اگر از مدیران باشگاهها بپرسید خواهند گفت، انتخاب آنها نبوده است.

مسابقات منچستر یونایتد قهرمان انگلیس معمولا در تلویزیون پخش می شود. این باشگاه فصل گذشته 4/60 میلیون پوند از محل درآمد پخش تلویزیونی لیگ برتر بدست آورد. براساس آمارهایی كه لیگ منتشر كرده منچستر یونایتد بیشترین درآمد پخش تلویزیونی را داشته است.
با این حال فرگوسن گفت؛ با توجه به اینكه لیگ این محصول را به 200 كشور فروخته، این مبلغ كافی نیست.
وی افزود: به نظر من باشگاهها پول كافی بدست نمی آورند.

باشگاههای رده بالا در انگلیس در سال 1992 از لیگ فوتبال جدا شدند و لیگ برتر را ایجاد كردند تا درآمد بیشتری از محل پخش تلویزیونی بدست آوردند.
به گزارش شبكه بی بی سی، در فصل 1992 - 1993 باشگاهها 46 میلیون پوند درآمد داشتند در حالی كه این رقم در حال حاضر به 2/1 میلیارد پوند رسیده است.

براساس اعلام مجله فوربس درآمد پخش تلویزیونی لیگ برتر انگلیس را به ثروتمندترین لیگ فوتبال در جهان و منچستر یونایتد را به با ارزش ترین تیم جهان تبدیل كرده است. این باشگاه با 12 عنوان قهرمانی لیگ در 19 فصل موفقترین باشگاه انگلیس است.

منچستر یونایتد كه به داشتن 333 میلیون طرفدار در جهان مباهات می كند، از جذابیت لیگ برای كسب بیش از 330 میلیون پوند درآمد در سال مالی منتهی به 30 ژوئن بهره برده است.
برایان بارویك مدیر اجرایی سابق اتحادیه فوتبال انگلیس گفت: منچستر یونایتد بیشترین سهم را از درآمد پخش تلویزیونی دارد و این درآمد به ساخت یك ورزشگاه خارق العاده در اولدترافورد و ساخت تیمی با حضور ستارگان كمك كرده است.

جذابیت منچستر یونایتد تاحد زیادی به خاطر وجود فرگوسن 69 ساله است كه از سال 1986 مدیریت این باشگاه را به عهده دارد.

منبع : ایرنا


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها