تبلیغات
منچستر یعنی عشق - رونی: منچستریونایتد مانند بارسلونا دفاع می‌کند
دوشنبه 11 مهر 1390  16:07
نوع مطلب: (اخبار ،) توسط: ehsan

مهاجم تیم ملی انگلیس می‌گوید برخی از جنبه‌های راهبرد دفاعی بارسلونا در اولدترافورد پیاده‌سازی شده است.


وین رونی می‌گوید منچستریونایتد به دنبال آن است که روش‌های بارسلونا را در بازی خود به کار بگیرد. او می‌گوید نحوه دفاع قهرمان اروپاست که بیشتر از خط حمله مشهورشان او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مهاجم تیم ملی انگلیس بازی با توپ بارسلونا را می‌ستاید و می‌گوید یونایتد هم این را در سبک خود در این فصل به کار گرفته است: «فکر می‌کنم هنگامی که بارسلونا را نگاه می‌کنید افراد بسیاری هستند که درباره پاس‌ها و مهارت‌ها و نحوه نگه داشتن توپ صحبت می‌کنند.

اما هنگامی که توپ را از دست می‌دهند، به سرعت همه به دفاع برمی‌گردند و تلاش می‌کنند توپ را بگیرند. به نظرم این بزرگ‌ترین دارایی آنهاست.

آنها دفعات بسیاری در زمین حریف توپ‌گیری می‌کنند و از همان‌جا حمله می‌کنند. ما هم تلاش کرده‌ایم این را وارد بازی خود کنیم و خوشبختانه این به سود ما شده است.»

یونایتد مانند بارسلونا دچار تعدد مهاجم است. رونی می‌گوید: «به نظرم هر کسی چیزی ارائه می‌کند که تا حدی متفاوت است. روشن است که خاویر ارناندس بسیار جلو قرار می‌گیرد و به دنبال فرار پشت مدافعان است. او فضای بسیاری پشت خط هافبک حریف برای من می‌سازد.

مایکل اوون سبک بازی متغیری دارد. او گاهی جلو بازی می‌کند و گاهی به عقب برمی‌گردد و این بستگی به این دارد که کنارش چه مهاجمی بازی می‌کند. برباتوف هم تلاش می‌کند توپ را بگیرد و این باعث می‌شود من هم کمی جلوتر بازی کنم.

به نظرم من و دنی ولبک تا حدی به هم می‌خوریم. کنار هم که باشیم، یکی جلو بازی می‌کند و دیگری به دنبال توپ‌گیری است. در هر حال مربی همیشه گزینه‌های خوبی دارد.»

منبع : سایت گل


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها