تبلیغات
منچستر یعنی عشق - نتیجه ای باور نکردنی در داربی شهر منچستر
یکشنبه 1 آبان 1390  19:05
نوع مطلب: (بازی ها ،) توسط: ehsan

در ادامه هفته نهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال انگلیس و در حالی که تمام نگاه‌ها به ورزشگاه اولدترافورد و داربی شهر منچستر دوخته شده بود شاگردان فرگوسن مقابل رقیب سنتی با نتیجه‌ی 6 بر یک تن به شکست دادند. بالوتلی و ژکو هر کدام دو بار و داوید سیلوا و سرخیو آگرو هر کدام یک بار برای شاگردان مانچینی در این دیدار گلزنی کردند. تک گل منچستریونایتد را هم درن فلچر به ثمر رساند.

منچسترسیتی در این بازی برای رسیدن به گل نخست 22 دقیقه بیشتر منتظر نماند. ماریو بالوتلی روی کار خوب تیمی با ضربه بغل پا توپ را به گوشه دروازه فرستاد.

تلاش شیاطین سرخ برای زدن گل تساوی در نیمه نخست تنها چند شوت از راه دور بود که جو هارت با جایگیری مناسب، اجازه هنرنمایی به مهاجمان این تیم را نداد.

در نیمه دوم و در دقیقه 47 بازی خطای جانی اوانس در پشت محوطه جریمه باعث 10 نفره شدن منچستریونایتد شد تا این تیم در حضور هواداران خودی کار دشوارتری برای بازگشت به بازی داشته باشد.

در دقیقه 60 ماریو بالوتلی روی یک کار تیمی عالی گل دوم خود و تیمش را به ثمر رساند. حرکت تماشایی سیلوا و پس از آن پاس رو به جلوی جیمز میلنر مهاجم سیاه‌پوست ایتالیایی را با دروازه خالی روبه‌رو کرد و بالوتلی هم با انجام ساده‌ترین کار ممکن دروازه خالی را گشود. در حالی که به نظر می‌رسید شاگردان فرگوسن کاملا بازی را از دست داده‌اند، منچسترسیتی برای زدن گل‌های بیشتر همچنان در تکاپو بود تا در شب درخشش بالوتلی، آگرو هم نامش را در فهرست گلزنان به ثبت برساند.

هواداران مغموم منچستریونایتد که امیدی به تغییر نتیجه بازی نداشتند، رفته رفته ورزشگاه را از دقیقه 75 بازی ترک می‌کردند. فیروزه‌ای پوشان شهر منچستر می‌توانستند حتی اختلاف را بیشتر کنند. دارن فلچر با گلزنی در دقیقه‌ی 81 تنها توانست اندکی از سنگینی شکست کم کند. هرچند ادین ژکو اجازه نداد اختلاف کم شده و در دقیقه‌ی 90 گل چهارم را به ثمر رساند. سیلوا هم گل پنجم را در دقایق تلف شده به ثمر رساند. ژکو البته دست بردار نبود و در آخرین دقیقه‌ی تلف شده گل ششم را هم وارد دروازه کرد.

در سایر دیدارهای برگزار شده آرسنال باز هم به لطف گلزنی فان پرسی موفق شد سومین پیروزی فصلش را کسب کند. توپچی‌های لندن در دیدار خانگی مقابل استوک سیتی به میدان رفته بودند که در پایان با برتری دو بر یک از زمین خارج شدند.

ژروینیو در دقیقه 27 تیم میزبان را پیش انداخت اما پیتر کراوچ در نیمه نخست و در دقیقه 34 بازی را به تساوی کشاند. مهاجم هلندی آرسنال که در بازی‌های پیش هم با گلزنی خود نجات‌بخش ونگر شده بود، در دقیقه 70 گل دوم تیمش را به ثمر رساند و 12 دقیقه‌ی بعد باز هم گلزنی کرد تا آرسنال با پیروزی در این دیدار اندکی به اوضاع نامساعدش در جدول لیگ برتر انگلیس سامان بدهد.

فولام هم در دیگر دیدار مقابل اورتون به تساوی یک بر یک دست یافت.

در دو دیدار دیگر یکشنبه شب بلکبرن به مصاف تاتنهام رفته و کوئینز پارک از دقایقی دیگر در خانه میزبان چلسی خواهد بود.


* برنامه و نتایج هفته‌ی نهم لیگ برتر انگلیس


استون ویلا یک (بنت 23)

وست برومویچ 2 (اوسن 45، شارنر 75)


بولتون صفر

ساندرلند 2 (سزیگنون 82، بنتنر 90)


لیورپول یک (بلمی 45)

نوریچ سیتی یک (هالت 60)


نیوکاسل یک (کابایه 81)

ویگان صفر


ولورهمپتون 2 (دویل 84، اوهارا 86)

سوانسی 2 (گراهام 24، آلن 35)


یکشنبه

منچستریونایتد یک (فلچر 81)

منچسترسیتی 5 (بالوتلی 22 و 60 ، آگرو 69، ژکو 90 و 93، سیلوا 91)


فولام یک (رویز 67)

اورتون یک (درنته 3)


آرسنال 3 (ژروینیو 27 ، فان پرسی 71 و 82)

استوک سیتی یک (کراوچ 34)


بلکبرن ـ تاتنهام

کوئینز پارک ـ چلسی


**‌ برنامه و نتایج هفته‌ی دهم لیگ برتر انگلیس


1- منچسترسیتی 25 امتیاز

2- منچستریونایتد 20 امتیاز

3- چلسی 19 امتیاز (یک بازی کمتر)

 
 


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 1 آبان 1390
آخرین پست ها