تبلیغات
منچستر یعنی عشق - فرگوسن: اجازه نمی دهم بازیكنان از من بزرگتر باشند
جمعه 7 بهمن 1390  18:22
نوع مطلب: (اخبار ،) توسط: ehsan

سر الكس فرگوسن به ستارگان تیم منچستریونایتد گفته است این باشگاه خواهد مرد اگر آنها بخواهند از او مهمتر و بزرگتر باشند.


فرگوسن مدعی است عامل اصلی موفقیت های منچستریونایتد در همه این سالها آن بوده كه او همیشه و طی 25 سال گذشته مهمتر و بالاتر از بازیكنان بوده است.

او در سخنانی كه می توان آن را هشداری غیرمستقیم به ' وین رونی' محسوب كرد، گفت هیچ بازیكنی اجازه ندارد مقام ارشدی او را به چالش بكشد.

سرمربی اسكاتلندی افزود: پانزده سال پیش یا شاید هم پیشتر به مدیران باشگاه گفتم باید همیشه به یاد بسپارید كه مهمترین فرد در منچستریونایتد سرمربی است. آن دقیقه ای كه یك بازیكن مهمتر از سرمربی شود؛ باشگاه شما خواهد مرد و رو به سراشیبی خواهید رفت. من همیشه باید مهمترین فرد در باشگاه باشم.

رسانه های انگلیس این سخنان فرگوسن را طعنه ای به رونی می دانند كه به خاطر حضور در مراسم جشن روز بعد از كریستمس جریمه و از تركیب تیم كنار گذاشته شد.

به رغم موضع سختی كه فرگوسن نسبت به رونی در پیش گرفته؛ مدعی است كه گردش روزگار او را انعطاف پذیرتر كرده است.

او همچنین اطمینان دارد كه هیچ مربی نمی تواند پا جای پای او بگذارد و این میزان موفقیت را طی 25 سال در منچستریونایتد بدست آورد.

فرگوسن در مصاحبه با مجله ' سابوتج تایمز' گفت: فكر نمی كنم كس دیگری مثل من باشد. من یك پدیده هستم. البته من به طور قطع انعطاف پذیر شده ام. هیچ تردیدی در آن نیست.

سرمربی منچستریونایتد ماه گذشته هفتادمین سال تولدش را جشن گرفت و امید دارد كه تا سه سال دیگر به كار خود در این تیم ادامه دهد.

وی درباره بازنشستگی گفت: بازنشستگی كار جوان ها است نه پیر ها. جوانان باید بازنشسته شوند تا كاری دیگر كنند. وقتی پیر می شوید فقط می توانید روی تردمیل راه بروید و وقت بگذرانید. فكر می كنید اگر من بازنشسته شوم چه كار خواهم كرد؟ به داخل قبر شیرجه می زنم.

فرگوسن همچنین بخت تیم ملی انگلیس برای قهرمانی در رقابت های یورو 2012 را به خاطر برنامه های فشرده بازی های خانگی اندك خواند و بار دیگر خواستار تعطیلات بازیهای باشگاهی در نیمه فصل زمستان شد.

وی گفت: فكر می كنم توقعات و انتظارات از انگلیس بسیار زیاد است، بیش از حد زیاد. بهتر است نگاهی به برنامه های بازیكنان انگلیس هم بیندازید. لیگ رحم و شفقت ندارد و بازی های این روزهای لیگ برتر بسیار دشوار است.

سرمربی منچستریونایتد افزود: علاوه بر این تیم های رده بالای جدول باید درگیر فوتبال اروپا هم بشوند و این انرژی آنها را بیش از پیش می گیرد. این معضل بزرگی برای فوتبال انگلیس است.

منبع : ایرنا


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها