تبلیغات
منچستر یعنی عشق - پیش بازی جام حذفی انگلیس: لیورپول- منچستریونایتد

در 5 دیدار اخیر دو تیم در جام حذفی، تیم پیروز تنها با اختلاف یک گل بر رقیب غلبه کرد. از این بین سه بازی با نتیجه 1-0 و دو دیدار نیز 2-1 به پایان رسید


لیورپول برای این دیدار غایبان زیادی نخواهد داشت؛ لوئیس سوارس که به دلیل توهین نژادپرستانه به اورا 8 جلسه محروم شده، همچنان نمی تواند برای تیمش به میدان برود.

لوکاس نیز به دلیل مصدومیت از ناحیه قوزک پا تا انتهای فصل قادر به حضور در میادین نیست؛ ضمت اینکه جک رابینسون، بازیکن جوان قرمزها، به دلیل مشکل همسترینگ در این دیدار غایب خواهد بود.هرچند اگر این بازیکن 18 ساله مصدوم هم نبود، بعید بود در این دیدار به میدان برود.

در سمت مقابل فرگوسن مصدومان زیادی در تیمش دارد. حضور فردیناند در این دیدار در هاله ای از ابهام قرار دارد، اندرسون نیزاندکی مصدوم است. فیل جونز و نانی نیز در دیدار هفته گذشته مقابل آرسنال دچار مصدومیت شدند و مطمئنا در این دیدار حضور نخواهند داشت.

مایکل اوون (ران) دارن فلچر (بیماری) و نمانیا ویدیچ (زانو) دیگر مصدومان شیاطین سرخ هستند که تا پایان فصل قادر به همراهی تیم شان نخواهند بود. در مقابل اشلی یانگ دوران مصدومیت را پشت سر گذاشته و می تواند در فهرست یونایتدها برای این بازی قرار بگیرد.

کریس اسمالینگ و جانی اونز که در دیدار مقابل آرسنال نمایش خوبی ارائه دادند، احتمالا در آنفیلد نیز ار ابتدا به میدان می روند و رافائل و اورا در دو سمت خط دفاعی بازی خواهند کرد. با توجه به غیبت نانی، پارک جی سونگ جای او را در سمت چپ خط میانی خواهد گرفت.

آیا میدانستید؟
- آخرین باری که شیاطین سرخ در جام حذفی موفق شدند لیورپول را در آنفیلد شکست دهند، به سال 1985 برمی گردد؛ زمانی که جو فاگان هدایت لیورپول را برعهده داشت. یک فصل بعد کنی دالگلیش جای فاگان را در آنفیلد گرفت.

- در 5 دیدار اخیر دو تیم در جام حذفی، تیم پیروز تنها با اختلاف یک گل بر رقیب غلبه کرد. از این بین سه بازی با نتیجه 1-0 و دو دیدار نیز 2-1 به پایان رسید.

- دالگلیش در مقطع اول حضورش در آنفیلد به عنوان سرمربی دو بار در فصول 86-1085 و 89-1988 قهرمانی جام حذفی شد. او یکی از 15 نفری است که این جام را هم به عنوان بازیکن و هم مربی فتح کرده است.

- استفن جرارد در چهار دیدار اخیرش مقابل منچستریونایتد سه بار گلزنی کرد و یک بار نیز اخراج شد.
- منچستریونایتد در 21 دیدار اخیر خارج از خانه اش تنها 3 بار شکست خورده است.

- آخرین باری که شیاطین سرخ در جام حذفی مقابل لیورپول شکست خوردند، سال 2006 بود. در آن دیدار قرمزها با یک گل حریف را در آنفیلد شکست دادند.

- سر الکس فرگوسن تاکنون 5 بار در این رقابت ها به قهرمانی رسیده و در صورتی که بتواند این فصل برای ششمین بار قهرمان شود، با رکورد 6 بار قهرمانی جورج رمسی، سرمربی استون ویلا، برابری خواهد کرد.

- منچستریونایتد با 11 قهرمانی، در حال حاضر پرافتخارتیم در رقابت های جام حذفی است. در حالی که لیورپولی ها 7 بار در این رقابت ها قهرمان شدند. آخرین قهرمانی آنها در سال 2006 و با پیروزی مقابل وستهام در ضربا پنالتی به دست آمد.

منبع : سایت گل


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها