تبلیغات
منچستر یعنی عشق - مصاحبۀ سر الکس دربارۀ بازی فردا و آمار بازی
دوشنبه 10 بهمن 1390  22:39
نوع مطلب: (بازی ها ،مصاحبه ها ،) توسط: ehsan

بعد از بردن رقابت دشوار هفتۀ پیش در برابر آرسنال، سر الکس فرگوسن اکنون به رقابت متفاوت سه شنبه شب در لیگ برتر می اندیشد.


با وجود اینکه اکنون بازیکنان جناحی استوک مانند جرمین پنانت، متئو اترینگتون و جاناتان والترز، شکل متنوعتری در حمله به تیم می دهند. اما هنوز شهرت استوک سیتی به عنوان یک گروه یکدست و محکم و دارای ارادۀ راسخ، همچنان معرف آنهاست (عبارت up-and-at-them به کار رفته که تکیه کلام شخصیتی کارتونی به نامِ مورچۀ اتمی Atom Ant بود که با گفتن این عبارت، مثل سوپرمن به سمت مأموریتهای خارق العاده ش پرواز می کرد). به هر حال هر ترکیبی فردا شب انتخاب شود، هر بازیکنی که توسط مربیِ کوزه گران (Potters لقب تیم استوک)، تونی پالیس، برگزیده شود، قطعا دارای یک روحیۀ جنگندۀ منحصر به فرد خواهد بود که از نظر سرالکس ستودنی است:

"شما می دانید که تیمهای تونی پالیس چه جور تیمهایی هستند: همواره یکدست، با صددرصد تعهد و سرسپردگی نسبت به تیم. آنها همواره یکپارچه عمل می کنند و شما باید راهی پیدا کنید تا از عهدۀ آنها برآیید. من واقعا از این کار لذت می برم".

در حالی که استوک اکنون خود را به عنوان یک عضو اصلی (هر چند نه چندان شیک) در لیگِ اولِ انگلستان دیکته کرده است، سر الکس، آنها را به تیمِ ویمبلدون اواخر دهۀ 1980 و اوایل دهۀ 1990 تشبیه می کند، گروهی که از هیچ چیز لذت نمی بردند به جز بردن و مأیوس کردن تیمهایی امثال لیورپول و یونایتد. (لقب ویملبدون گروه دیوانه Crazy Gang بود، ویمبلدون در سال 1987 قهرمان FA Cup نیز شد):

"در ابتدا که ویمبلدون به دستۀ برتر صعود کرده بود، وقتی برای اولین بار می خواستیم با آنها روبرو شویم، هیچ کس نگران آن بازی نبود. اما به تدریج من و تیمم شروع کردیم به لذت بردن، لذت بردن از رقابتی که در بازی با آنها وجود داشت. یک رقابت فیزیکی در نوع بازی برابر آنها و رقابتی برسر بدست آوردن کنترل مالکیت توپ، تا بتوانید فوتبال خود را بازی کنید.

استوک مشخصا در نوع بازی با ویمبلدون متفاوت است. اما آنها نیز از نظر روحیه کیفیت آنها را دارند: هیچ گاه تسلیم نمی شوند و همواره به حرکت ادامه می دهند. بنابراین یک رقابت خوب برای ما خواهد بود."

سفالگرها در حالی برای بازی در اولدترافورد آماده می شوند که شنبه، دو بر صفر دربی کانتی را در چهاردهمین بازی حذفی این فصل خود (چه در لیگ اروپا، اف ای کاپ یا لیگ کاپ) شکست داده اند. در حالی که به طریق قابل ستایشی، این تعدّد بازیهای آنها موجب افت آنها در لیگ برتر نشده است. درست مانند چهار حریف آیندۀ یونایتد: چلسی، لیورپول، نورویچ، تاتنهام که همگی، فرم خوب خود در لیگ برتر امسال را حفظ کرده اند. استوک در جمع نه تیم بالای جدول قرار دارد و نمی توان آنها را دست کم گرفت:

"یک برنامۀ بازی بزرگ و دشوار را در پیش رو داریم" (با اشاره فرگوسن به بازیهای آینده برابر استوک، چلسی، لیورپول، نورویچ و تاتنهام).

"وقتی اولین بار به این برنامه نگاه کردم، از اواسط ژانویه تا آخر فبریه، کاملا یک برنامۀ دلهره آور به نظر می رسید. اما وقتی شما به سالهای گذشته نگاهی می اندازید، ما همواره دوره هایی داشته ایم که در هر بازی آن دوره خودمان را محکوم به برد می دانستیم. این همان تفکریست که در این زمان باید داشته باشیم."

منچستر سیتی، حداقل از نظر بسیاری از مردم، برنامۀ بازی ساده تری تا چهارم مارچ که یونایتد برای رویارویی با تاتنهام به لندن می رود، پیش رو دارد. اما آیا این صدر نشین لیگ را در موقعیت راحتی قرار خواهد داد؟ یا اینکه آنها را از نظر اینکه باید در این دوره حداکثر امتیاز را بگیرند تحت فشار روانی قرار می دهد؟

"من هیچ نظری ندارم که تیم سیتی اکنون چه حسی نسبت به این موضوع دارند، اما برای ما مهم است که چسبیده به آنها به حرکت خود ادامه دهیم".

آمار پیش از بازی یونایتد برابر استوک
منچستر یونایتد در هر سه بازی گذشتۀ خود برابر استوک سیتی، موفق شده اند گل اول بازی را در 27 دقیقۀ ابتدایی بازی به ثمر برسانند.
آندرس لیندگارد با مهار 82 درصد شوتهای داخل دروازه اش، بهترین عملکرد را در بین دروازه بانهای لیگ برتر دارد.
در این فصل تنها 34 درصد شوتهای استوک سیتی درون چهارچوب بوده است که از این حیث، بدترین عملکرد در لیگ برتر را داشته اند.
رایان گیگز در هر 108 دقیقه بازی، یک پاس گل داده است که بهترین عملکرد در لیگ برتر محسوب می شود.
استوک در این فصل پنج پنالتی بدست آورده است.
55 درصد گلهای دریافتی استوک سیتی، در نیمۀ اول به ثمر رسیده است که بیشترین درصد در لیگ برتر محسوب می شود.
27 درصد گلهای دریافتی استوک سیتی، از خارج محوطه به ثمر رسیده است که بیشترین درصد در لیگ برتر محسوب می شود.
57 درصد گلها و 47 درصد تلاشهای برای گل تیم استوک، از ضربات ایستگاهی و کرنرها (set pieces) به ثمر رسیده است که جزو درصدهای بالای لیگ محسوب می شود.
منچستر یونایتد، 19.6 درصد شوتهای داخل چهاچوبشان را به گل تبدیل کرده اند. که از این نظر پس از منچستر سیتی با 19.9 درصد، در ردۀ دوم قرار دارند.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها